Sääsepüünis Amplecta
Sääsepüünis Amplecta

Sääsepüünis Amplecta


Hind: 39.95€
KM-ta: 33.29€
Tootekood: AM0001
Saadavus: Laos
Kogus:  
      Sääsepüünis Amplecta on keskkonnasõbralik toode, mis on välja töötatud vähendamaks sääskede arvu.Sääsepüünis meelitab sääski ligi peamiselt UV-valguse abil, lisaks sellele imiteerib see inimesi ja loomi, tekitades soojust, valgust, keha lõhna ja väljahingatavat õhku. Seade meelitab ligi verdimevaid putukaid, kes seejärel imetakse püünisesse. Sääsepüünist Amplecta võib kasutada nii õues (aias, terassidel, laagriplatsidel) kui ka siseruumides.

Pakis: sääsepüünis
             lõhnapadrunid (kestavad varjus kuni 4 nädalat)
             konks püünise riputamiseks

- Lihtne kasutada
- Toimeraadius 15m
- Keskkonnasõbralik (ei kasutata mürgiseid kemikaale)
- Saab kasutada 220 V vooluvõrgus
- Võimsus 25 W
- Võimalik kasutada nii õues kui siseruumides
- Toote kaal 1,2 kg
- Toote mõõdud: 27 x 27 x 35 cm
- Mõjub sääskedele, kärbestele, koiliblikatele ja herilastele.

Kuidas see toimib?
Sääskedel on suurepärane haistmismeel, mis võimaldab neil haista saaki kuni 30 meetri kauguselt. Nad reageerivad süsinikdioksiidi, keha toodetud soojuse ja niiskuse, lõhnade ning valguse peale. Samuti tõmbavad neid ligi ultravioletkiired. Seade on seest kaetud titaaniumdioksiidi (TiO2) kihiga. Titaaniumdioksiidi kokkupuutel UV-kiirtega tekib reaktsioon, mille tagajärjel eraldub süsihappegaas (CO2) ja vesi. Lisaks aitab sääski meelitada lõhnapadrunid, mis imiteerivad inimese keha lõhna. Seadme lähedusse jõudnud sääsed imetakse lõksu ja kogutakse mahutisse, kus nad lõpuks kuivamise tagajärjel surevad. Sääski sisse imav ventilaator levitab ka ühtlasi lõhnu, mis sääski ligi meelitavad. Sääsepüünis Amplecata ei kasuta keskkonnale kahjulikke putukamürke.

Sääsepüünis Amplecta meelitab sääski ligi kuuel erineval viisil:
- UV-valgus
- süsinikdioksiid (väljahingatav õhk)
- niiskus (väljahingatav õhk)
- soojus (kehatemperatuur)
- oktenool ja piimhape (higi)
- värv (must värv meelitab sääski)

Kasutamine

Oluline teave
Sääsepüünises ei kasutata suitsu, pestitsiide, insektitsiide ja õlisid. Sääsepüünis on keskkonnasõbralik toode, mis on välja töötatud aitamaks vähendada sääskede arvu. Kõik püünises kasutatavad ained (titaaniumdioksiid (TiO2), piimhape ja oktenool) on inimestele ohutud.  
Asetage püünis inimestest võimalikult kaugele, kuna see meelitab ligi sääski.

Kaitske toodet päikese, vihma ja tugeva tuule eest. Kasutage seadet ajal, mil sääsed on kõige aktiivsemad – mai keskpaigast septembrini. Nii on võimalik vähendada emaste sääskede ja uute munade arvu territooriumil.

Pidage meeles, et sääskede arvu vähendamiseks on vaja aega. Sääsepüünisega takistatakse emaste sääskede munemispaika tagasi pöördumist ja seega uute munade munemist. Emased sääsed munevad tuhandeid mune igal aastal. Toote kasutamise esimesel perioodil võite avastada sääskede arvu vähenemist, kuid alles teisel aastal näete tegelikku erinevust. Täielikku sääsevaba keskkonda ei saavutata kunagi, sest tuul puhub kohale uusi emaseid vereimejaid.

Sobiv asukoht lõksule
Püünise toimimiseks on oluline  õige asukoha valik, eriti valgetel öödel!  Asetage sääsepüünis vihma eest kaitstud, varjulisse kohta. Sääsed lendavad madalalt, seega paigaldage seade 40 – 60cm kõrgusele maapinnast. Sääsepüünise võib asetada lauale või riputada üles kaasasoleva konksuga. Emased sääsed (ainult nemad imevad verd) lendavad vastutuult, leides nii lõhnataju abil oma saagi. Amplecta sääsepüünis hõlmab umbes 500 m² ala, mõjuala kuni 15m. Seade tuleb asetada tõenäolisest munemispaigast vastutuult. Sääsevastsed vajavad vett ja varjulist kohta koorumiseks, seega veekogud  ja paksud põõsastikud on selleks parim koht. Sääsepüünis ei püüa kinni kõiki sääski, vaid aitab vähendada nende arvu!

Kuigi sääsepüünis hakkab sääski püüdma koheselt toimub ümbruskonnas sääskede tegevus veel mõnda aega. Kohaliku sääskede populatsiooni vähendamine selleni, et sigimistsükkel katkeks, võib aega võtta 6-8 nädalat. Siis võite soovi korral katkestada püünise kasutamise, kuid korduva kahjuritõrje vajadus ilmneb pärast vihma.

1. Tehke kindlaks allikas, kust sääsed tulevad. Sääsed paljunevad märgadel aladel nagu veekogud, soised, 
    puudega tihedalt kaetud alad ja aiad. 
2. Asetage püünis kohta, mis jääb teie poolt kasutatava ala ning sääskede allika vahele. 
    Asetage püünis inimestest võimalikult kaugele ja sääskede allikale võimalikult lähedale.
    Asetage püünis sääskede allikast vastutuult.

Sääsepüünise hooldamine
Amplecta sääsepüünis on peaaegu hooldusvaba, välja arvatud kogumismahuti, mida tuleb tühjendada kord nädalas. Vastasel juhul koguneb sinna surnuid putukaid, mis võivad ligi meelitada sipelgaid. 
Kui lõksu on püütud palju sääski, võivad surnud putukad koguneda ventilaatori sisse ja labadele. Sellisel juhul avage püünis ning puhastage ventilaatori labad ja ventilaatorikate seestpoolt. Enne puhastamist lülitage seade välja ja veenduge, et see ei ole vooluvõrgus. Jälgige, et vesi ei pääseks püünise sisse.

E-Aed @ 2020 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee